Uveřejňujeme e-mail zaslaný na OÚ 22.1.
“Dobrý den,ráda bych Vás požádala, abyste prostřednictvím obecního úřadu poslali varování pro majitele psů v oblasti Skokov a Žehrova. V sobotu 19.1. (dopoledne) tam opět byly nalezeny nástrahy pro psy, ve kterých byly nastrkané hřebíky.Nález byl nahlášen na Policii České republiky která na místě zbylé návnady (uzenina, nejspíše buřty) zajistila a celá věc bude předána na policii v Mnichově Hradišti. (nález přijela zajistit policie z Bělé pod Bezdězem, jelikož v Mnichově Hradišti nebyly kapacity)Já osobně budu podávat trestní oznámení na neznámého pachatele, protože jeden z mých psů tuto návnadu sežral a bylo nutné vyhledat akutní veterinární ošetření. Díky obrovskému štěstí jsem psa viděla návnadu konzumovat a tak jsme okamžitě jeli na veterinu. Kdybych si toho nevšimla o psa bych přišla!V této oblasti je to už několikátý hlášený případ. (ve Skokovech jsem bydlela od r. 2010 až do 2017 a vím min. o 3 případech)Vše se děje v relativně malé oblasti kolem domů s číslem 19 a 23. Tento nález byl u chatky, s ev. číslem 20 (hned vedle č.p. 23). Dle vyjádření policie musely návnady být položeny ten samý den v dopoledních hodinách protože nebyly v době nálezu zmrzlé. (V noci byly mrazy kolem -10).Stejné varování posílám i na městský úřad v Mnichově Hradišti a v Turnově, aby mohly prostřednictvím svých webových portálů varovat občany, kteří do oblasti jezdí na procházky. V příloze posílám foto návnady a místo, kde k nálezu došlo.”