Vážení občané, vítejte na internetových stránkách středočeské obce Žďár. Nenechte se zmást názvem jedné obce, tato obec sdružuje dalších pět osad: Břehy, Doubravu, Příhrazy, Skokovy a Žehrov

Obec Žďár leží na okraji Českého ráje, mezi Mnichovo Hradištěm a Turnoven. Sjezd z rychlostní silnice č. 10 směr Praha – Liberec ve Březině a dále po silnici č. 610 do Doubravy a na druhé křižovatce doprava na Žďár, druhá budova po levé straně.

Od Liberce z rychlostní silnice č.10 sjezd ve Svijanech a dále po silnici č. 610 do Svijan, přes Jizeru do Doubravy a na druhé křižovatce doleva na Žďár, opět druhá budova vlevo.

Na cestě od Sobotky po silnici č.279 přes Žehrov, Žďár do Doubravy a na druhé křižovatce na konci Doubravy doleva. Obecní úřad sídlí v předposlední budově po pravé straně.

Statistika obyvatel (stav k 1.10.2018):

• Břehy: 110 obyvatel
  • Doubrava: 746 obyvatel